Ako odolať chrípke, kašľu a udržať si imunitný systém v rovnováhe?

Dátum: 4. novembra 2022 Autor: tím ALFA OMEGA Kategória: Zdravie

Jeseň skúša našu imunitu, prichádzajú stavy únavy, bolesti hlavy, kašeľ. Ako zvládnuť toto pre naše telo náročné obdobie? Na začiatok vyskúšajte upraviť svoj jedálniček. Uprednostnite dlho varené vývary, teplé kaše. Vyberajte si jedlá, ktoré dokážu vaše telo zahriať. Pite veľa tekutín, ideálne izbovej teploty, hlavne čistú vodu, prípadne bylinkové čaje. Na Slovensku je v obľube aj zázvorový čaj s medom a citrónom. Na vašom stole by nemali chýbať jablká, reďkovky, cukety, grepy, ovocie a zelenina, ktorá obsahuje vitamín C.

Kde všade nájdete vitamín C a v akom množstve by ste ho mali konzumovať?

Minimálna denná dávka vitamínu C je v prípade žien 75 mg a v prípade mužov až 90 mg. Prirodzene ho nájdete napríklad v šípkach, ktoré obsahujú 200 až 500 mg vitamínu C na 100 g. Pomôžu aj čierne ríbezle (181 mg), kivi (92 mg), jahody (58 mg), citrón a pomaranč (53 mg).

Hoci väčšina z nás má zafixované, že najviac vitamínu C nájdeme v ovocí, bohatá je naň aj zelenina. Napríklad brokolica má na porciu až 110 mg vitamínu C a červená paprika podľa druhu 80 – 300 mg.

Nezabúdajme však na to, že varením, pečením, ale aj zaváraním sa obsah vitamínu C veľmi znižuje. Straty môžu dosahovať až 90 % v závislosti od spracovania. Preto by sme mali ovocie a zeleninu konzumovať hlavne v surovom stave.

Chcete mať istotu, že vaše telo bude mať dostatok vitamínu C?

Pomôžte si výživovými komplexmi, ktoré spájajú vitamíny s ďalšími účinnými látkami. Vyskúšajte napríklad komplexný výživový doplnok AΩ Vita C. Jedinečnosť tohto produktu spočíva v zložení. S dodaním vitamínu C do organizmu sa spúšťajú ďalšie procesy, ktoré sú práve týmto zložením podporované. Krpčiarka šípolistá všetky pozitívne účinky ešte znásobuje.

Samotný vitamín C v jeho najvyššej kvalite a vstrebateľnosti dopĺňajú ďalšie účinné látky, ktoré podporujú účinky samotného vitamínu C, a to myo-inozitol a inozitol hexafosfát. Myo-inozitol má vplyv pri poruchách plodnosti, duševných problémoch, poruchách nálady, chudnutí alebo ťažkostiach súvisiacich s metabolizmom. Inozitol hexafosfát zas pomáha aktivovať prirodzené imunitné a obranné funkcie, potláčať rozvoj zápalov a brániť tvorbe močových kameňov.

AΩ Vita C môžete užívať kedykoľvek počas dňa, vstrebáva sa s jedlom, preto ho neužívajte nalačno, ale spolu s raňajkami. Ak sa dočasne snažíte posilniť svoj imunitný systém proti chrípke alebo prechladnutiu, je vhodné doplniť si ho dvakrát za deň, aby váš organizmus vstrebal čo najvyššiu terapeutickú dávku. Ak vám záleží na vlastnom zdraví a chcete mať istotu, že prijímate dostatok vitamínu C, siahnite po AΩ Vita C.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Dátum: 13. marca 2024

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

Zatočte s jarnou únavou

Dátum: 28. septembra 2022

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

Jód – základ pre zdravie vašej štítnej žľazy