Doprajte svojim vlasom a pokožke tú správnu starostlivosť po lete

Dátum: 4. novembra 2022 Autor: tím ALFA OMEGA Kategória: Zdravie

Leto sa pomaly blíži ku koncu. Veríme, že ste si ho užili. Čo naň však vravia vaše vlasy a pokožka? Časté kúpanie, slaná morská voda a nadmerné vystavovanie slnečnému žiareniu je niečo, čo pokožku i vlasy namáha a práve teraz potrebuje vašu zvýšenú starostlivosť. Väčšina z vás v takýchto prípadoch siahne po hydratačných krémoch, výživných balzamoch a kondicionéroch na vlasy. A hoci istotne nie sú na škodu, tá pravá starostlivosť pochádza zvnútra.

Vlasy a pokožka

Počuli ste už o zázračnej skupine bojovníkov za zdravie pokožky a vlasov? Skupine vitamínov B? Určite ich oceníte hlavne po lete, pretože nielen zjemňujú pokožku, ale pravidelným užívaním pomáhajú bojovať proti hyperpigmentácii, ktorá je častým vedľajším produktom vystavovania pokožky slnku. Navyše, ak máte v pláne využiť posledné teplé lúče, pomôže vás ochrániť pred škodlivým UV žiarením.

Slnko nepotrápilo len našu pokožku, ale aj vlasy. Tie môžu byť vplyvom slnečného žiarenia vysušené, polámané a môžu vo zvýšenej miere vypadávať. Vitamín B pomáha zlepšovať krvný obeh pokožky hlavy, čím urýchľuje proces rastu vlasov a dodáva vlasom potrebný kyslík. Zlepšuje tak ich celkový vzhľad, zdravie a kvalitu, zabraňuje vypadávaniu a podporuje aj prirodzenú farbu vlasov (prispieva k tvorbe melanínu – farbiva, ktoré je za to zodpovedné).

Ďalšie vlastnosti

Je dôležitý pre celú nervovú sústavu, podporuje látkovú premenu a tvorbu červených krviniek. Prispieva k fungovaniu metabolizmu, pomáha predchádzať žalúdočným problémom a podporuje chuť do jedla. Pomáha regulovať cholesterol, únavu a pomáha aj hojeniu poranení a popálení. Zvlášť dôležitý je pre tehotné a dojčiace ženy.

Nedostatok vitamínu B môže naopak spôsobiť viacero ťažkostí, a to najmä anémiu, popraskanie kože a vyrážky. Jeho nedostatok sa prejavuje najmä únavou, bolesťami hlavy, slabosťou, zimnicou alebo závratmi, aftami, ekzémami, popraskaním kože a kútikmi.

Kde ho nájdete?

Prirodzene sa vyskytuje v mnohých potravinách, a to najmä v mäse a vo vnútornostiach, v rybách, vo vajciach a v mlieku, no nájdeme ho aj v strukovinách, cereáliách či orechoch. Obsahujú ho aj viaceré druhy ovocia a zeleniny, napríklad slivky, avokádo, špenát, brokolica či kapusta.
Aby ste si jeho dostatočný prísun poistili, určite nie je na škodu zvážiť jeho doplnenie vo forme vitamínových komplexov.

AΩ VitaB okrem samotného vitamínu B obsahuje aj ďalšie aktívne zložky, a to: kokorík mnohokvetý (prispieva k psychickej rovnováhe a zmierňuje úzkostné stavy), koenzým Q10 (predchádza rýchlemu starnutiu, únave, stresu a priaznivo pôsobí na imunitný systém) a horčík (je potrebný na správnu činnosť svalov a nervov). V jednom vitamínovom komplexe tak získate všetko nielen pre vaše vlasy a pokožku, ale pre zdravé fungovanie celého vášho tela a nervového systému.

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Dátum: 13. marca 2024

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

Zatočte s jarnou únavou

Dátum: 30. novembra 2022

Autor: tím ALFA OMEGA

Kategória: Zdravie

Ako sa vyhnúť ochoreniu počas tohtoročnej vianočnej sezóny